1 Obserwatorzy
25 Obserwuję
michalnaszkiewicz

Czytanie, nie zawsze ze zrozumieniem

Start-up po polsku. Jak założyć i rozwinąć dochodowy e-biznes - Kamila Mikołajczyk, Dariusz Nawojczyk

Dwoje ekspertów w dziedzinach marketingowych przedstawiło nam tytuł 'Start-up po Polsku'. Kupiłem tę książkę, głównie ze względu na siebie. Zawsze myślałem o próbie stworzenia 'czegoś' w Internecie. Kiedy zobaczyłem ten tytuł na półce w księgarni, moje oczy od razu się zaiskrzyły. Patrząc obiektywnie pomyślałem, że ci ludzie faktycznie muszą być ekspertami, bo gdy tylko zobaczyłem książkę, uznałem, że muszę ją mieć.

 

Książka jest napisana bardzo profesjonalnie. Używany jest 'język Internetu', co może sprawić problem osobom, które dopiero raczkują w tej dziedzinie. W sumie takie osoby raczej nie próbują użyć Internetu do pracy (chociaż różnie bywa). Książka mimo dużej ilości tekstu ma wyznaczone najważniejsze zdania, co pozwala na dokładniejsze zapamiętanie myśli przewodniej i jednocześnie doskonale grupuje tekst na mniejsze fragmenty. Ktoś znudzony czytaniem może od razu przeskoczyć do fragmentu, który go bardziej interesuje. Osobiście zdarzyło mi się tak zrobić i to nie raz. Niektóre fragmenty potrafiły mnie szybko znudzić. Jest to książka raczej dla wytrwałych.

 

Jak wspominałem, autorzy dostarczyli tu bardzo dokładny plan, według którego należy postępować, aby osiągnąć dobre wyniki marketingowe w sieci. Myślę, że każda osoba, która zastosowałaby się do nich, mogłaby osiągnąć naprawdę ogromny sukces. Sam zastosowałem kilka metod. W dodatku autorzy książki zawarli w tekście wiele uwag motywacyjnych, które bardzo pomagają.

 

Podsumowując, uważam, że książka jest warta zakupu. Nie jest to jednak dobra rzecz dla wszystkich. Jeśli kogoś nie interesuje ta tematyka ma gwarancje, że się zanudzi i stwierdzi, że mógłby wydać pieniądze na coś innego. Mimo wszystko książka może być bardzo pomocna dla ludzi tworzących sieciowy biznes.

 

Ocena (zakres 1 - 5):

  1. Treść - 4
  2. Kompozycja - 3
  3. Wygląd - 5
  4. Łatwość czytania - 2

 

A co Ty myślisz o tej książce?

Źródło materiału: http://doczytaj.wordpress.com/2015/04/22/start-up-po-polsku

Moje recenzje!

Jak hakować ludzkie umysły?

Haker umysłów - Andrzej Batko

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w książce Andrzeja Batko pt. "Haker umysłów". Książka została wprowadzona na rynek w 2011 roku. Wydrukowana przez wydawnictwo One Press, należące do Grupy Wydawniczej Helion z Gliwic.

 

Książka bardzo mnie zaciekawiła. Autor przedstawił dokładnie, jakie manewry stosuje się w marketingu i szeroko pojętych usługach dla ludzi, żeby namówić ich do np. zakupu jakiegoś produktu. Pan Batko wie, jak tego uniknąć. W książce opisał, jak bronic się przed niebezpiecznymi atakami reklam, czy jak tworzyć skuteczne reklamy, które będą przyciągały do siebie ludzi. Książka świetnie pokazuje, jak działa marketing. Całe manipulowanie ludzką podświadomością jest tak ciekawe, że od książki chwilami nie da się oderwać. Książka została ubrana w bardzo ładną okładkę, która jest jak najbardziej adekwatna do tematyki książki. Treść jest pięknie poukładana. Nie trafiamy na długie "akapiciory" tekstu, ale na krótkie i zwięzłe podpunkty. Książka napisała w 100% w sposób matematyczny (jeśli można tak to nazwać). Język użyty w książce nie jest skomplikowany, podczas czytania nie miałem żadnych problemów z rozumieniem tekstu.

 

Myślę, że Panu Andrzejowi należą się oklaski, za tak świetną i pouczającą książkę. Jest ona napisana w ten sposób, że może ją przeczytać dosłownie każdy. Osoba będąca marketingowcem szukającym pomocy w pracy będzie z niej bardzo zadowolona, ale możesz ją kupić i Ty, nie ważne ile masz lat i czym się zajmujesz. Ta książka pomoże Ci zrozumieć, w jaki sposób działa marketing i jak ustrzec się przed działaniem reklam.

 

Oceny (zakres 1 - 5):

  1. Treść - 5
  2. Kompozycja - 5
  3. Wygląd - 5
  4. Łatwość czytania - 5