1 Obserwatorzy
25 Obserwuję
michalnaszkiewicz

Czytanie, nie zawsze ze zrozumieniem

Start-up po polsku. Jak założyć i rozwinąć dochodowy e-biznes - Kamila Mikołajczyk, Dariusz Nawojczyk

Dwoje ekspertów w dziedzinach marketingowych przedstawiło nam tytuł 'Start-up po Polsku'. Kupiłem tę książkę, głównie ze względu na siebie. Zawsze myślałem o próbie stworzenia 'czegoś' w Internecie. Kiedy zobaczyłem ten tytuł na półce w księgarni, moje oczy od razu się zaiskrzyły. Patrząc obiektywnie pomyślałem, że ci ludzie faktycznie muszą być ekspertami, bo gdy tylko zobaczyłem książkę, uznałem, że muszę ją mieć.

 

Książka jest napisana bardzo profesjonalnie. Używany jest 'język Internetu', co może sprawić problem osobom, które dopiero raczkują w tej dziedzinie. W sumie takie osoby raczej nie próbują użyć Internetu do pracy (chociaż różnie bywa). Książka mimo dużej ilości tekstu ma wyznaczone najważniejsze zdania, co pozwala na dokładniejsze zapamiętanie myśli przewodniej i jednocześnie doskonale grupuje tekst na mniejsze fragmenty. Ktoś znudzony czytaniem może od razu przeskoczyć do fragmentu, który go bardziej interesuje. Osobiście zdarzyło mi się tak zrobić i to nie raz. Niektóre fragmenty potrafiły mnie szybko znudzić. Jest to książka raczej dla wytrwałych.

 

Jak wspominałem, autorzy dostarczyli tu bardzo dokładny plan, według którego należy postępować, aby osiągnąć dobre wyniki marketingowe w sieci. Myślę, że każda osoba, która zastosowałaby się do nich, mogłaby osiągnąć naprawdę ogromny sukces. Sam zastosowałem kilka metod. W dodatku autorzy książki zawarli w tekście wiele uwag motywacyjnych, które bardzo pomagają.

 

Podsumowując, uważam, że książka jest warta zakupu. Nie jest to jednak dobra rzecz dla wszystkich. Jeśli kogoś nie interesuje ta tematyka ma gwarancje, że się zanudzi i stwierdzi, że mógłby wydać pieniądze na coś innego. Mimo wszystko książka może być bardzo pomocna dla ludzi tworzących sieciowy biznes.

 

Ocena (zakres 1 - 5):

  1. Treść - 4
  2. Kompozycja - 3
  3. Wygląd - 5
  4. Łatwość czytania - 2

 

A co Ty myślisz o tej książce?

Źródło materiału: http://doczytaj.wordpress.com/2015/04/22/start-up-po-polsku